niedziela, 14 października 2018

Mata węchowa? A po co to nam?

Jaka początkująca ale zafascynowana psami do granic możliwości osoba, gdy zasłyszałam gdzieś temat mat węchowych i ogólnie zabaw węchowych sama zaczęłam bardzo ambitnie węszyć koło tego tematu. Przeszukałam cały internet. Znalazłam mnóstwo informacji na ten temat. Wiele pozytywnych treści, które coraz bardziej skłaniały mnie do zakupu mat. Jednak oprócz wiedzy teoretycznej, ważna jest również wiedza praktyczna. Więc nim się obejrzałam jedna z mat już wylądowała w koszyku. I została podjęta do realizacji.
Dla pewności trzeba sprawdzić pod matą czy wszystko zostało wyniuchane


matywechowe.pl  są prekursorami mat w Polsce. Dlatego zaufałam właśnie im. W internecie jest od groma innych mat, jednak wychodzę z założenia, że lepiej zainwestować w coś porządnego. Niż kupić coś po kosztach, a po pół roku wyrzucić do kosza.
Czas oczekiwania na matę to 10 dni. Jednak według mnie warto poczekać. Chociaż w moim przypadku poszło to sprawnie. Jednak kurier odwalił manianę :/ (siedząc cały dzień w domu, zastałam jedynie awizo). No i niestety ale musiałam na następny dzień z matą przez pół miasta iść pod pachą. 😓 Ale czego się nie robi dla swojego pieska?

Paczka przyszła schludnie zapakowana. W środku oprócz głównej atrakcji były również próbki przysmaków, które młodemu również przypadły do gustu. A oprócz tego mają na prawdę dobry skład.

Miłym dodatkiem była również ta karteczka. Niby szczegół, ale bardzo miły. :)


Mata, która trafiła w moje ręce to dokładnie ten model, o wymiarach 60x40 cm, do tego oczywiście szarpak w tym samym kolorze. Bo jestem z tych osób, które zawsze kupują komplety. Tak samo do każdej obroży/szelek mam pasujące smycze. Bo po prostu jak ma się wszystko pod kolor to się lepiej nosi :D. Myślę, że choć parę osób mnie zrozumie.


Młody od razu zaczął obwąchiwać matę i trochę ją podgryzać i szarpać, ale szybko Axel zrozumiał do czego mata służy, a do czego jest szarpak.


Zastosowania:

🌑Miska 
Twój pies za szybko je? Albo wybrzydza? Proszę oto świetne rozwiązanie.

🌑Nadmiar energii
Mata męczy psa psychicznie, dlatego jest świetnym pomysłem, gdy pies jest po kontuzji, czy warunki  pogodowe nie pozwalają na daną chwilę wyjść z psem

🌑Trening samotności

🌑Psi emeryci

🌑Ćwiczenia do sportów węchowych

Według mnie są to główne zastosowania maty, jednak pewnie znajdzie się jeszcze mnóstwo korzyści płynących z maty i zabaw węchowych.


Co do szarpaka. Axel go bardzo polubił, jest miły i przyjemny w dotyku i dla psich ząbków. Idealny do memłania przez młodego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia